Türk Pokeri

Türk Pokeri

Türk Pokeri, Türk oyuncuların en fazla tercih ettiği poker çeşididir. Bu sebepten Türk Pokeri adı ile hafızalara kazınmıştır. Oyunu kendilerine göre entegre ettikleri tahmin ediliyor. Türk Pokeri hakkında merak ettiklerinizi bu yazı ile giderebilirsiniz. Nedir, nasıl oynanır, ve diğer pokerlerden farkları nelerdir konu başlıkla yazımızı sizler için derledik.

Türk Pokeri

Öncelikli olarak kaç kişi ile oynandığından bahsedelim. Kişi sayısı 2 ve 5 arasında değişir. Kişi sayısına bağlı olarak farklı kart sayıları ile oynanmaktadır. Bahis sitelerinde bir çok kategori alt başlığı altında bu oyuna rastlamanız muhtemeldir. Sizi daha fazla meraklandırmadan nasıl oynandığı konusunda bilgilendirmeye geçelim.

Nasıl Oynanır?

Türk Pokeri, Yukarıda da bahsettiğim gibi oyun toplamda kaç kişi ile oynanıyorsa, ona bağlı olarak toplam deste sayısı belirlenir. 2 kişi ile oynandığında 24 kart, 3 kişi ile oynandığında 28, 4 kişi ile 32, 5 kişi ile oynandığında ise 36 adet kart kullanılmaktadır.

Desteler dağıtılırken her oyuncuya 5 er adet kart verilir. Oyun saat yönünde ilerlemektedir, bu sebeple saat yönünde bir kart dağılımı vardır. Kartlar dağıtıldıktan sonra pot arttırma aşaması gerçekleşir. Oyuncu ellerindeki kartları beğenip beğenmediğine göre yerden bıraktığı kart sayısı kadar kart ile değiştirebilir.

Son iki kişi kalana kadar oyun devam eder ve ardından sona kalan 2 kişi ellerini açar ve eli iyi olan kazanır. Bu poker türü tamamen görme ve arttırmaya dayalı bir oyun türüdür. Bu nedenle zevkli olduğunu düşünen çok fazla oyuncu vardır.

Türk Pokerinin Diğer Pokerlere Göre Farkı

Aslına bakılırsa çok fazla bir fark yoktur. Bu Poker Oyun türünde oyuncular ellerinde 5 karta sahip olarak başlamaktadır ve ellerindekileri en iyi dizilime ulaştırmaya çalışır.